VC011GZ CORDLESS BACKPACK VACUUM CLEANER(HEPA/6L/BL)(40V MAX)
Features
The main features and benefits are:
VC011G:
• Suction power adjustment: 4 modes
• With LED job light
• AWS: No
VC012G:
• Suction power adjustment: 3 modes
• Without LED job light
• AWS: Yes
( No battery, charger )
| Capacity | Paper dust bag: 6.0 L. Cloth dust bag: 5.5 L |
| Dimensions (L X W X H) | w/ BL4040 x2: 301 x 185 x 526 mm (11-7/8 x 7-1/4 x 20-3/4 ") |
| Max Air Flow | 2.4 m³/min |
| Max Sealed Suction | 20 kPa |
| Net Weight | 6.4 - 9.5 kg (14.1 - 20.9 lbs.) |
| Sound Pressure Level | 70 dB(A) or less |
| Suction Power | Mode 1: 25 W. Mode 4: 195 W |