PB003GZ CORDLESS PORTABLE BAND SAW(66 x 66MM/BL)(40V MAX)
Features
( No Battery, Charger )
| Blade Size | Length: 835 mm (32-7/8"), Width: 13 mm (1/2") Thickness: 0.5 mm (1/64") |
| Blade Speed | 0 - 3.2 m/s |
| Capacity | Square: 66 x 66 mm (2-5/8 x 2-5/8"), Round: 66 mm (2-5/8") |
| Dimensions (L X W X H) | 392 x 175 x 244 mm (15-1/2 x 6-7/8 x 9-5/8") |